רפורמת השמיים הפתוחים – החימום של ישראל כץ לפני הקרב מול לפיד

אם לא תירשם הפתעה של ממש – צפויה הממשלה לאשר מחר את הסכם “שמיים פתוחים” אשר נחתם בראשי תיבות עם האיחוד האירופי לפני קצת פחות משנה. בשורה התחתונה מטרת ההסכם היא לפתוח את שוק התעופה הישראלי לתחרות משמעותית יותר בין חברות התעופה הישראליות לאילו האירופיות. עבורינו, הלקוחות, מדובר בהסכם חשוב מאין כמוהו משום שיש בכוחו להשפיע על מבחר החברות, תדירות הטיסות – ומעל הכל – מחיריהן.

באופן טבעי, המתנגדים הגדולים ביותר להסכם הם חברות התעופה הישראליות שמנמקות את התנגדותן בהשלכות הרפורמה – פיטורי עובדים וצמצומים. אל-על, ארקיע וישראייר אף הגדילו לעשות והודיעו כי יפתחו החל ממחר בבוקר בשביתה ללא הגבלת זמן במידה וההסכם יאושר. מבחינתו של שר התחבורה ישראל כץ מדובר במבחן מנהיגות חשוב בדרך לקרב האמיתי שאליו הוא מתכונן – הקרב מול שר האוצר החדש יאיר לפיד על הקיצוצים הצפויים במשרד התחבורה.

שר התחבורה ישראל כץ. חייב לרשום הישג מול עיני. צילום: David Fainshtein

אחת הסיבות לכך שהשר כץ התעקש להישאר במשרד התחבורה אחרי הבחירות היא שמבחינתו מדובר במשרד אסטרטגי ראשון במעלה – כזה המשפיע במישרין על חיי האזרחים – כזה שכל צעד בו יכול לעורר את חמתם של המצביעים מחד או לגרום להם לשבח את תפקודו של השר מאידך. מנגד, גם מבחינתו של נתניהו לא מדובר היה בהחלטה קשה במיוחד משום שהצלחה של כץ תיתפס כהצלחה שלו ואילו בכל הנוגע לאיום הישיר על תפקידו – נתניהו יודע שישראל כץ לא רואה עצמו בתור ראש ממשלה, וגם אם כן, אז כנראה שרק בעיני עצמו.

אם אכן תצא השביתה לדרך, בקרב על רפורמת השמיים הפתוחים ייאלץ כץ להתמודד במישרין עם ההסתדרות ועם העומד בראשה עופר עיני. עיני להוט לרשום הישג רגע לפני שגם הוא יתמודד מול לפיד על רקע הקיצוצים הצפויים במגזר הציבורי. לכץ, מצידו – אותה המטרה. נכון להיום משרד התחבורה ומשרד האוצר מדברים בקול אחד – זה לא יהיה המצב בעוד חודש.

השבוע ביקר השר כץ בכמה מהאתרים שבהם מתבצעות העבודות על “רכבת העמק” ואף נפגש עם ראשי רשויות מהאזור. יציאתו לשטח הייתה תוזמנה היטב ונועדה להמחיש ללפיד שאם הוא ירצה לקצץ בפרויקט מסוג זה יהיה עליו להתמודד לא רק עמו, כי אם גם עם ראש הממשלה שניזון מתמיכתם הפוליטית של ראשי הרשויות בצפון – חלק לא מבוטל מהם תומכי ליכוד.

הקרב הצפוי בין לפיד וכץ הוא לא דבר של מה בכך – על הפרק עומדים 5.5 מיליארד שקלים. זהו היקף הסכום שהודיע לפיד כי יש בכוונתו לקצץ מתקציב המשרד. למעשה, משרד התחבורה הוא אחד הנפגעים העיקריים מהתכניות שיציג לפיד לקיצוץ הגירעון. לדידו, הקיצוץ בתשתיות הכרחי – כץ לא מוכן לשמוע על זה.

באופן טבעי, גם לפיד יודע שהוא חייב לנצח את כץ בעימות ביניהם מפני שזהות המנצח תקבע את הכיוון שאליו תלך הממשלה הנוכחית. אם לפיד ייצא עם ידו על העליונה יידעו השרים כי יש באוצר בעל בית. מנגד, אם כץ יצליח למנוע את מרבית הקיצוצים המתוכננים המסר שיעבור מבחינת השרים הוא שגם אחרים יצליחו לכופף אותו – בראש ובראשונה שר הביטחון יעלון.

מה שבטוח הוא שנתניהו יחכה בצד – ויחייך.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *